Opel mokka 1.6 benziner test

27.3.10:00Je Opel Mokka rovnako hodný odporúčania ako rovnomenný jednoduchý taliansky kávovar? Kvalita sedí. Mokku nám zapožičalo AAA Auto.

Du schaust: Opel mokka 1.6 benziner test


Keď v roku 2012 prišiel na svet prvý Opel Mokka, značka Opel ešte patrila pod krídla ohromného koncernu GM. Ako globálny produkt bola uvedená na trhy celého sveta aj pod značkami Chevrolet, Buick, Holden alebo Vauxhall.


*

S modelom Mokka sa však značke Opel prvýkrát podarilo prepracovať nedobrovoľné dieťa koncernu GM tak rozsiahlo a od podlahy, že napokon nielen pôsobí ako pravý Opel, ale aj sa tak dlhodobo správa. Neporovnateľné sadoptívnymi nepodarkami, ako bola Sintra alebo Antara. Na rozdiel od svojich predchodcov Mokka skutočne oživila trh apredávala sa ako kávové kapsuly.

Techniké údaje a náklady na servis | Opel Mokka

Ceny náhradných dielcov

Predný svetlomet: 200 eurPredný nárazník: 300 eurChladič: 210 eurTlmič predný: 120 eurČelné sklo: 240 eurAlternátor*: 520 eurŠtartér*: 740 eurVodné čerpadlo*: 676 eurOzubený remeň: odpadá, rozv. ReťazKoncovka výfuku*: 632 eurBlatník vpredu vľavo, lak.*: 682 eurBrzdové kotúče a platničky*: 575 eur*ceny vrátane servisnej práce aDPH

Technické údaje: Opel Mokka ns 1.6 ecoFLEX

Rok výroby: 2017

Počet najazdených kilometrov: 27246

Cena: 11500 eur

Motor: štvorvalec/vpredu priečneVentily/vačk. Hriadele: 4 na valec/2Objem: 1 598 cm³Výkon: 85 kW (116 k) pri 6 000 ot./min.Krútiaci moment: 155 Nm pri 4 000 ot./min.Max. Rýchlosť: 170 km/h0 – 100 km/h: 12,5 sNádrž/palivo: 53 l/benzínPrevodovka/pohon: 5-st. Manuálna/pred. KoliesD/Š/V: 4 271/1 781/1 658 mmObjem bat. Priestoru: 356 – 1 372 lHmotnosť/nosnosť: 1 355/434 kg

Ponuka zaujala najmä starších ľudí, ktorí oceňujú ľahké nastupovanie adobrý výhľad. Počas jazdy pôsobí vyvážene adospelo. Ani náznak základov zmalých vozidiel, ktoré vsebe skrýva. Zlé cesty komótne vyžehlí, poteší slušným spracovaním aj dobrými sedadlami. Ešte presvedčivejšou sa Mokka stala vroku 2016, keď jej na konci pribudlo písmenkoX. Vynovenú verziu ľahko spoznáte podľa prepracovanej čelnej masky sledge’s svetlometmi.


*

Opel Mokka x 1.6 ecoFLEX.

Vnútri po modernizácii potešil nový poriadok, ktorý zatočil s množstvom tlačidiel pred faceliftom. Benzínové motory síce pracujú pokojnejšie než drsné diesle, v nižších otáčkach však noch nie sú veľmi aktívne. Príplatkový pohon všetkých štyroch kolies je na trhu ns jazdenými autami len okrajovou záležitosťou, oplatí sa iba v hornatých častiach Slovenska bohatých na sneh.

Smodelom MokkaX sa značke Opel podaril zásah do čierneho. Wenn slušne spracovaný, pohodlný anie príliš veľký. Jeho slabiny sa držia v rozumnýchhraniciach.

Mehr sehen: System Requirements For Ghost Recon Wildlands Pc Test, System Requirements For Ghost Recon: Wildlands

Opel Mokka | Slabé stránky

Slabé stránky Mokky sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. Nie wenn toho veľa, čo von sme Mokke ns mohli vyčítať. Jedným zdôvodov môže byť aj vyšší vekový priemer jej majiteľov, ktorí už tradične viac investujú perform servisu aj starostlivosti ajazdia menej. Platí zu aj pre náš testovaný model. Atmosférický benzínový motor smalým počtom najazdených kilometrov je fit ako zvýroby. Predovšetkým skoršie benzínové motory môžu byť postihnuté štrajkujúcimi turbodúchadlami. Výfuky môžu byť hrdzavé už po dvoch rokoch.

Hadicové sponkyNajmä pri skorších ročníkoch sa môže vinou chybných hadicových sponiek vyskytnúť únik chladiacej kvapaliny, ktorý môže spôsobiť prehriatie motora.Softvér ukazovateľa palivaViackrát ho menili. Od roku 2015 von mal konečne spoľahlivo zobrazovať stav paliva vnádrži.Únik oleja z motoraKontrolóri STK naň upozorňujú pomerne často. Náš exemplár bol však úplne suchý.Brzdové kotúčeRýchlo sa opotrebujú. Najmä zadné, menej namáhané kotúče „odchádzajú“ celkom rýchlo.

"Svet sa v posledných rokoch zamiloval perform vyšších áut a Opel, samozrejme, nemohol ostať bokom. Na trh vstúpil ns kompaktným SUV Mokka a bol to zásah do čierneho. V Európe sa predalo veľké množstvo áut, a tak wenn na trhu jazdených vozidiel veľká ponuka. Skvelé je, že sa Mokka po rokoch ukázala ako nadpriemerne spoľahlivá, takže pokojne môžete vyberať zo všetkých motorizácií, prevodoviek a výbav. Napríklad kombinácia naftového motora, pohonu všetkých kolies a automatickej prevodovky wenn pri mnohých autách strašiakom, ale Mokka v takejto špecifikácii bude slúžiť dlho a skvele. Chystaný príchod novej generácie tlačí ceny jazdených áut ešte nižšie, čo z jazdenej Mokky robí naozaj mimoriadne výhodnú ponuku.

Mehr sehen: Nach Wieviel Bier Ist Man Betrunken, Betrunken, Besoffen

", povedal na adresu Mokky Jindřich Topol, regionálny manažér výkupu AAA AUTO.

Alternatívy podľa automobil Bildu | Opel Mokka

Kia Sportage 1,6 GDI (2016)

135 kOd 14 600 €

Škoda Yeti 1,2 TSI (2016)

110 kOd 13 900 €

Nissan Qashqai 1,2 DIG-T (2016)

116 kOd 13 200 €